Vyberte stránku

Odvaha a drzost vládnout?

Lavička na libeňské psí louce za 130 000 Kč

Ten, kdo chce řádně spravovat obec, potřebuje odvahu. Odvahu dělat velké věci, které nemusejí být po chuti všelijakým aktivistům, ale je třeba je udělat. Postavit most, okruh, parkoviště. Je to však nejen o odvaze, ale i o cílevědomé práci, u které vždy hrozí, že ji za čtyři roky volebního období nestihnete. Pokud vám jde o místo, kde žijete, odvahu je třeba najít. Musíte jít s kůží na trh a věřit.

Sorry jako, ale poslední čtyři roky jsou symbolem přímo neurvalé drzosti. Proč? Protože se o makání a práci hodně mluví, ale skutek utek. A tak se nám po čtyřech letech magistrátní vlády ANO, ČSSD, Zelených, lidovců a STAN uzavírají mosty a na hlavu padají lávky, peníze na jejich opravu někam zmizely. Vznikají stovky studií a projektů, které končí v šuplíku, ale za které se utrácejí desítky a stovky milionů z našich kapes

Libeňský most k nezaplacení

.

Taková „humanizace“ magistrály je toho zářným příkladem. Praha 8 má třeba krásný a předražený projekt park Žernosecká. Ale ono to vlastně nikomu nevadí, že? Vše se totiž vždy zahalí do krasodušských slovíček o lepším městě. Než věnovat čas a energii na koordinaci rekonstrukce Zenklovy ulice, tak aby se opravy dělaly třeba v létě a na několik částí, to raději pan starosta… Co vlastně dělal pan starosta? A to je právě ona drzost. Drzost plivat na své předchůdce, obviňovat je ze zlodějin a přitom sám nedělat nic užitečného, a pokud náhodou už něco dělat, tak za cenu, za kterou by šel před pár lety politik od válu. Heslo „Bude líp“ už tady máme více než čtyři roky. Jen doufám, že heslo „Město bude normálně fungovat“ se stane realitou po nynějších komunálních volbách.

Lavička Ferdinanda Vaňka za 850 000,- Kč