Vyberte stránku

Dočkáme se ještě někdy osmičkového derby?

Fotbalový fanoušek v Praze 8 je již několikátý rok ochuzen o atraktivní derby mezi Meteorem a Admirou. Od sestupu obou klubů z ČFL na jaře 2015 se ve stejné divizní skupině už nesetkaly. A připomeňme, že na jejich vzájemná utkání přišlo vždy okolo šesti stovek diváků.

Na mysl se vkrádá otázka, jakou logiku sleduje Řídící komise pro Čechy při rozdílení týmů do jednotlivých skupin divize. Informovaní vědí, že prvním kritériem je rozdělení regionální.Zjednodušeně – skupina A má účastníky především z jižních a západních Čech, béčko pak se­ver, severozápad a v céčku pak nalezneme týmy především ze severovýchodu a východu. To jistě dává smysl, pražské týmy se pak dají zařadit vlastně kamkoliv.Jenže co by funkcionáři měli brát jistě v potaz, je také atraktivita soutěže, kterou bezesporu dělají tradiční derby. A tady evidentně není úplně všechno v pořádku. A tak už čtvrtou sezonu marně čekáme na ostrý zápas mezi Admirou a Meteorem, na Rakovnicku proti sobě nehrají místní SK a Tatran, a tak by se dalo pokračovat.

Fotbal není jen první liga, řada fanoušků, i když ne v tisíco­vých počtech, zajde ráda i na mače v nižších soutěžích. Jenže na ně „bafuňáři“ tak trochu zapomínají. Je to škoda. Nezbývá nám než doufat, že se snad již za rok opět dočkáme. Zatím musíme vzít za vděk alespoň malými divizními derby, jako Aritma vs. Admira, Meteor vs. Motorlet.

Ondřej Gros