Vyberte stránku

PŘEDSTAVUJEME

Ondřej Gros

O mně

  • Rodilý Libeňák, narozený v roce 1975 na Bulovce, který v Libni vychodil základní školu i gymnázium.
  • V letech 2006–10 předsedou bytové komise, 2010–14 zástupcem starosty, který měl na starosti především privatizaci domů do rukou nájemníků.
  • V letech 2014-2018 předsedou opozičního klubu zastupitelů a kritikem (ne)činnosti současného vedení libeňské radnice, které je v rukou koalice ANO, ČSSD, KSČM a Zelených.
  • V současné době je starostou MČ Praha 8
  • Členem ODS od května 1997.

Sport
Mou vášní je fotbal, zelený trávník jsem okusil poprvé v libeňském Meteoru, v jehož barvách jsem strávil 10 let. V mužích jsem pak hrál od krajského přeboru po „pralesní ligu“ ve středních Čechách.

Od velkého fotbalu byl pak kousek k „hanspaulské“ lize, kterou stále aktivně hraju. Vedu tým, který v roce 2022 oslaví 30 let existence. Zdraví mi zatím dovolilo provozovat kopanou jak mezi mladými, tak i ve veteránech.

Rodina
Od roku 2014 ženatý, vzal jsem si skvělou ženu Ivanu, v dubnu 2016 se nám narodila krásná dcerka Cecílie.

Koníčky
Mimo sport mám opravdu rád cestování, nejraději za volantem. Se ženou jsme procestovali Evropu od poloostrova Gallipoli v Turecku po Nordkapp v Norsku. Rád čtu o historii, o svých oblíbených politicích, jako jsou Winston Churchill, Margareth Thatcherová či Ronald Reagan. Velmi rád sáhnu i po politickém thrilleru z pera Fredericka Forsytha.