Vyberte stránku

Ztracené roky Nové Palmovky

Když nová garnitura ve složení ANO, ČSSD, KSČM a Zelení nastoupila na libeňskou radnici v listopadu 2014, byla Nová Palmovka v nadějném stadiu. Stavělo se s časovým předstihem, prakticky všechny nebytové prostory v komerční části projektu byly již předpronajaty. Bylo už téměř jasné, že v dubnu 2016 otevře brány veřejnosti. Ano, již více než dva roky měla Nová Palmovka sloužit jako přirozené a dopravně skvěle dostupné místo, kde si občané vyřídí vše potřebné.

Co se však poté odehrálo, nejde normálnímu člověku na rozum. Několik měsíců se ještě stavělo, potom vedení radnice znenadání přestalo platit faktury a pustilo se do neuvěřitelných právních sporů tu o pozemek, tu o zaplacení dluhů. Jak mohly tyto spory dopadnout? Soud s dodavatelem skončil potupnou porážkou, soud o vlastnictví pak ušmudlaným smírem, který však znamená, že se celý projekt bude muset obejít bez komerčních prostor, které měly radnici, tedy všem občanům, vydělávat desítky milionů korun ročně.

Náklady na advokáty a soudy jdou do milionů, Nová Palmovka je stále torzem. Vedení radnice vymýšlí Potěmkinovy vesnice, aby „zlepšilo tvář oblasti kolem Palmovky“. Jak se říká, to nevymyslíš.

Inu, tady platí staré známé „kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby“. A jak jsme v posledních letech viděli každodenně, například na neúklidu chodníků nebo nesekání trávy, v hledání důvodů, proč něco nejde, máme na Libeňském zámku opravdové přeborníky

Je čas, abychom to společně změnili. Už v říjnu!

Ondřej Gros