Vyberte stránku

Volební program aneb sliby se slibují…

Každé čtyři roky se to opakuje. Nejen „osmičku“ zaplaví sliby tvářící se jako program. Vyloženě si představuji ty chvíle, kdy vzniká. „Ještě bychom mohli slíbit, že…“. A místo tří teček si doplňte, co chcete. A tak se slibují „hory s i Horákama“ a nebe na zemi.

Že nás radnice učiní šťastnými, udělá cokoliv, zabrání čemukoliv či výstavbě čehokoliv. Moc dobře vědí, že slibují něco, co mnohdy nemohou ze své pozice uskutečnit či zablokovat. Nebo dokonce vědomě lžou ve snaze upoutat, a získat tak potřebný křížek na volebním lístku. Jak kdo. 

Proto jsme si řekli, že nebudeme hledat nějaký bombastický slogan, nebudeme se snažit ohromit. Náš program je totiž jednoduchým receptem.

Kde radnice může konat, tam se budeme snažit, aby věci fungovaly. Na pozemcích ve správě Prahy 8 musí být posekaná tráva, co nejrychleji uklizený nepořádek od chvíle, kdy ho někdo udělá. Rozhodně nechceme vymýšlet ani podporovat akce, které v podstatě stojí jen spoustu peněz a ve výsledku jsou nepříjemnou změnou do života nás, co tady žijeme, pracujeme a pohybujeme se. Takový přístup se těžko dává do hesla, těžko se tiskne na letáky, takže ho spíše zkusíme ukázat na příkladech.

Péče o zeleň: stromy, stromy, stromy. Nejlepší recept, jak se v létě neuvařit jsou prostě stromy. A tak budeme dál sázet stromy, keře, zakládat květné louky tak, jako jsme to dělali doposud. Místo, abychom vymýšleli zázračné koncepce za mnoho milionů, které nepřinesou nakonec nic.

Louka Žernosecká: žádná výstavba, žádné „vylepšování“ nějakými novými objekty. Prostě zůstane, jak je teď, a jak jí máme všichni, co kolem žijeme či chodíme, rádi. 

Sídliště Ďáblice: rozhodně vždy budeme hájit současnoupodobu. Ano – opravy a dotažení či vylepšení mnoha detailů jsou na místě. Jde o nikdy nekončící boj, ale žádné revoluce. Dobře se nám v tomto případě spolupracovalo se spolkem Krásné Kobylisy. Ten ostatně může posloužit i jako příklad korektního a věcného dialogu. Žádná ukřičená aktivistická skupinka hlasitě prosazující zájmy pár jedinců nemá u nás nárok na úspěch, ale věcná a argumenty podporovaná debata je skvělá a přínosná pro všechny. 

Zenklova ulice: může posloužit jako dokonalý příklad, jak se to dělat nemá. Zelení aktivisté tam pod bohulibými povídačkami poslali proti sobě tramvaje a auta. Vše se dělo pod populárními hesly „revitalizace“ a „zklidnění dopravy“. Doprava se zklidnila tak, že je ve všední dny odpoledne dokonale mrtvá. Vznikly široké chodníky, po kterých projde minimum lidí, pruhy pro cyklisty, po kterých žádní nejezdí. Jen my ostatní na sebe koukáme v zácpě. Ti v tramvajích na ty v autech, a naopak. Tisíce trpí kvůli několika jedincům.

Mimochodem, v následujícím volebním období doběhnou všechny záruky, které brání dát Zenklovu ulici trochu do pořádku. Pokusíme se o to, aby alespoň v těch nejcitlivějších místech dále netrpělo duševní zdraví řidičů tramvají i aut. 

Obecně: spousta míst, jako třeba pruhy zeleně podél silnic, jsou ve správě magistrátu. Pokud by došlo na nejhorší, a jeho současné vedení by nadále mělo vliv, budeme v případě dalšího experimentování s Prahou 8 hlasitě křičet. Stejně, když například nechávali posečenou trávu hnít na místě, nebo v křižovatkách šlo kvůli přerostlému porostu přehlédnout dítě na přechodu. „Ochrana klimatu“ nesmí ohrožovat naše občany na zdraví či životě. 

A takhle bychom mohli vyjmenovat spoustu dalších věcí, kde lze ukázat jak ano, či jak ne. Snad se podařilo vysvětlit, proč nás nepotkáte s letáky potištěnými spoustou všeslibujících hesel a nesmyslů. U náš čekejte zkušený přístup, znalost věci a řešení problémů.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň,

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam dictum tincidunt diam. Sed convallis magna eu sem. Nullam at arcu a est sollicitudin euismod. Vestibulum erat nulla, ullamcorper nec, rutrum non, nonummy ac, erat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Quisque porta. Duis viverra diam non justo. Vestibulum fermentum tortor id mi. Aliquam erat volutpat. Maecenas aliquet accumsan leo. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Nullam justo enim, consectetuer nec, ullamcorper ac, vestibulum in, elit.