Vyberte stránku

Volební hesla, aneb slibem nezarmoutíš …

Ze všech stran se před volbami v osmé městské části začala valit hesla a sliby stran a spolků. Vysadíme stoletou lípu, postavíme novou halu, jít o volby v Praze 3, možná někdo slíbí, že vrátí Žižkovi vystřelené oko.

Toto ode mne nečekejte. Po panování sociálnědemokratického starosty Romana Petruse je kasa Prahy 8 totálně vybra­kovaná, zato úředníků přibylo. Šuplíky přetékají různými studiemi o udržitelnosti světového míru a záchraně oceánů, což má zajistit eskadra odborníků ze Strany zelených. Ta své působení na radnici využila opravdu velkolepě. Máme psí louku za 12 milionů a lavičku na jiné psí louce za 130 tisíc korun, údržba zeleně se propadla tak, že se bude dávat do pořádku mnoho dalších let. Nikdo přitom neví, z čeho bude Praha 8 fungovat dál.

Jaký tedy máme pro následující čtyři roky plán? Zoufale jednoduchý a těžký zároveň. Chceme, aby „osmička“ fungovala tak, jak má. O zeleň je třeba zase začít pečovat, nepořádek uklízet, psí hovínka z ulic luxovat. Budeme blokovat všechny snahy různých aktivistických bojůvek o další zásahy do dopravy. Už žádná omezení dopravy ve jménu démona cyklodopravy. Prostě se budeme snažit, aby se tady dalo žít. Normálně žít!

Radnice tady není od toho, aby hledala způsoby, jak lidem život komplikovat, ale je zde proto, aby ostražitě hlídala a odstraňovala vše, co by mohlo pohodu a život většiny lidí narušit.

Následující texty Vám ukážou, jak si ten „normální svět a život v Praze 8“ představuji já a moji kolegové.

VLADIMÍRA LUDKOVÁ
číslo 1 na kandidátce
ODS Praha 8 + Svobodní