Proč nepodporuji vládu ANO+ČSSD(+KDU-ČSL)

Aktuálně složená vláda ČR jde proti zájmům zodpovědných lidí. Jde směrem, který nemůže být pro voliče akceptovatelný. Posuďte sami: 

1. Nařizování, omezování, fízlování nejen živnostníků, ale všech občanů - měsíční hlášení DPH, kroky směřující k zavedení registračních pokladen. Prostě typické myšlení v režii ČSSD + Anofertu: Nefungují soudy? Jmenujeme  další soudce a zvedneme jim platy. Nefunguje policie? Přijmeme tisíc policistů a zvýšíme jim platy.  Nefungují daňové kontroly? Přijmeme další kontrolory a zvýšíme jim platy. Daňový poplatník to zaplatí!

2. Nárůst byrokracie, nikoliv fungujícího aparátu - skutečně potřebujeme 3 sazby DPH? Zboží stejně dramatiky nezlevní. Ceny se zarovnají. Vsadím balení ibalginů i detektivní knihu dle vlastního výběru. 

3. Prorůstový rozpočet 2015, který zvyšuje mandatorní výdaje a snižuje investice - to má být vtip? 100 miliard dluhu v roce hospodářské akcelerace je skutečný hazard. 

4. Defakto zrušení lustračního zákona a monstrózní střet zájmů - jsem skutečně jediný koho toto zajímá a osobně se ho to dotýká? Nechci aby člověk s minulostí výkonného člena komunistické strany a neokázelého (“nedokázaného”) spolupracovníka státní bezpečnostní služby takto monstrózně ovlivňoval z pozice oligarchy můj osud. Ano, pan Babiš má plnou kontrolu nad tím co jíte, co za to platíte a ještě může kdykoliv zavařit konkurenci. A to se už vůbec nebavím o universu evropských dotacích, kontrolou nad těmito dotacemi, kontrolou nad bankovním sektorem, který financuje jeho aktivity apod. Vážně to nikoho nezajímá? V západním světe jakýkoliv politik obviněný ze střetu zájmů okamžitě odstoupí a nechá voliče v nacházejících volbách rozhodnout o jeho vině/nevině a politickém osudu. Poslední absurditou je stav, kdy vysoko postavení výkonní pracovníci ministerstva financí, kteří prošli v minulosti lustrační prověrkou jsou nyní řízení člověkem, který lustrační osvědčení nemá. A vůbec, koupil si přeci noviny, aby o něm psali jen pravdu! Skutečný závan východu - to si v České republice nepřeji! 

Jan Juříček

Oblastní kancelář ODS

Binarova 1661
182 00 Praha 8

Telefon: +420 603 489 867
E-mail: os.praha8@ods.cz