Články

Otevřený dopis Radě MČ Praha 8 ve věci souboru Valášek

Otevřený dopis Radě MČ Praha 8 ve věci souboru Valášek

17.10.2016 00:00

Otevřený dopis Radě MČ Praha 8 ve věci odvolání ředitele ZŠ Glowackého

Vážený pane starosto, vážení členové rady,
ve středu 9.září odhlasovali zastupitelé Prahy 8 většinou jediného hlasu odvolání ředitele ZŠ Glowackého na návrh Tomáše Němečka (Osmička sobě), zastupitelé ODS a TOP09 hlasovali proti...

21.09.2015 00:00

Proč nepodporuji vládu ANO+ČSSD(+KDU-ČSL)

Aktuálně složená vláda ČR jde proti zájmům zodpovědných lidí. Jde směrem, který nemůže být pro voliče akceptovatelný. Posuďte sami (pokračování uvnitř článku)

18.03.2015 00:00

Provizorní prodejna na Invalidovně po dobu výstavby

Po dobu výstavby budovy nad dnešní prodejnou Albert a metrem Invalidovna zajistíme prodejnu základních potravin (konzum) z montovaných modulů tak, aby především starší obyvatelé sídliště Invalidovna nemuseli za základními nákupy cestovat do jiné lokality.

19.09.2014 08:47

Zasadíme se o výstavbu parkovacích domů

Tam, kde je to technicky a majetkově možné, uděláme vše pro výstavbu parkovacích domů.

19.09.2014 08:30
Magistrát čeká na další povodeň na Rokytce

Magistrát čeká na další povodeň na Rokytce

Před rokem a čtvrt postihly Libeň povodně, tentokrát způsobené především rozvodněnou Rokytkou. Zatímco protipovodňová opatření v Praze i přes zmatečnou Hudečkovu  koordinaci  ochránila město před Vltavou, na Rokytce v Libni byla situace jiná.

14.08.2014 00:00
Tragikomedie herce Stropnického s Karlínskými kasárnami

Tragikomedie herce Stropnického s Karlínskými kasárnami

Když v loňském roce vyhlásilo Ministerstvo obrany, že nabídne k prodeji zdevastovaný objekt Karlínských kasárna, říkal jsem si, že je to dobrá zpráva pro Prahu 8 a zejména pro Karlín. Ale jaksi jsem zapomněl na všudypřítomný politický populismus, který se v celé nahotě ukázal po skončení veřejné (!) soutěže.

06.08.2014 00:00
Ludková: Netolerantní kazatelé tolerance?

Ludková: Netolerantní kazatelé tolerance?

V reakci na můj několik týdnů starý článek se na mě obrátilo několik novinářů, zda si za svými publikovanými názory stále stojím. Předpokládám, že nikdo z nich neuveřejní moji odpověď celou. Dovolím si ji tedy se souhlasem Vaší Prahy 8 publikovat v nezkrácené podobě zde.

17.07.2014 11:03
Pár slov k vile Miladě

Pár slov k vile Miladě

Včerejšek byl ve znamení připomínky pátého výročí vyklizení neoprávěně okupované vily Milady. Čekaly se stovky squatterů, kteří si akci měly přijít připomenout. Nakonec policie celou oblast preventivně uzavřela, a tak se nikdo do vily ani do jejího okolí nedostal. To je nejspíš dobře, jelikož nová vyklizovací akce by byla nepoměrně náročnější, než pouhé opáskování a zabránění vstupu.

01.07.2014 00:00
Neveřejný hřbitov pouze pro muslimy? V Praze 8 ne.

Neveřejný hřbitov pouze pro muslimy? V Praze 8 ne.

Jsem členka rady MČ Praha 8. V normální lidské řeči to znamená, že občas mám možnost svým rozhodnutím ovlivnit to, co se v Praze 8 děje. Ale ne vždy, protože v mnoha podstatných věcech má větší slovo magistrát. 

27.06.2014 00:00
Vytvoření terminálu ze sídlištní autobusové zastávky je zcela nesystémová a nešťastná věc

Vytvoření terminálu ze sídlištní autobusové zastávky je zcela nesystémová a nešťastná věc

Nechci zhoršení životního prostředí prašností, hlukem a emisemi autobusů, které na Ládví nepatří a  které mají možná již brzy přivážet Středočechy do Prahy. Pro účely příjezdu velkého množství autobusů přivážejících Středočechy, kteří pracují v Praze,  byl již dávno zbudován autobusový terminál v Letňanech, v místě kde autobusy nikomu nevadí, mohou bez potíží parkovat a připojení na MHD je pro cestující  bez problémů.

20.05.2014 00:05
Praha 8 si připomene Operaci Anthropoid

Praha 8 si připomene Operaci Anthropoid

V květnu uplyne pět let od slavnostního odhalení pomníku Operaci Anthropoid, který MČ Praha 8 odhalila na minutu přesně po 67 letech od uskutečnění útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Operaci Anthropoid si osmá městská část připomene také letos, konkrétně o víkendu 24. a 25. května.

 
V těchto dnech uplyne pět let od slavnostního odhalení pomníku Operaci Anthropoid, který byl slavnostně odhalen na minutu přesně po 67 letech od uskutečnění útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, ve středu 27. května 2009 v 10 hodin a 35 minut. „Realizaci a financování pomníku zajistila osmá městská část. Praha 8 tím splatila pomyslný dluh naší společnosti všem známým i neznámým lidem, kteří měli na této akci podíl,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková, která stála za myšlenkou a realizací pomníku, a dodává: „Výraznou oporu jsme tehdy měli ve Vojenském historickém ústavu Praha, neméně důležitá byla při přípravách i účast pamětníků.“
 

19.05.2014 00:00
POLITIKA: Společnost jediného správného názoru

POLITIKA: Společnost jediného správného názoru

Máme novou ministryni spravedlnosti, od které by jeden čekal, že dá do pořádku naprosto zdivočelá státní zastupitelství. Namísto toho se rozhodla "jet na vlně", když vypustila z úst větu: "Politici se musí bát."

Helena Válková by měla vědět, že ti "zlí" politici se už pár let, co řádí takzvaný boj proti korupci, docela bojí. Bojí se rozhodovat. Protože v zemi, kde se už nebojuje demokratickými a politickými prostředky, ale prostředky trestního práva (dříve revoluční či socialistickou zákonností), je politické rozhodování a hlasování již dávno hodně riskantním podnikem.

20.02.2014 00:00
Chceme takový svět pro naše děti?

Chceme takový svět pro naše děti?

Tři poslanci, Justas Vincas Paleckis, Vilia Blinkiaviciute a Leonidas Donskis, v Evropském parlamentu podpořili rezoluci socialistky Edith Estrella, europoslankyně z Portugalska. Tato dáma pod názvem „Sexuální a reprodukční zdraví a práva“chce, aby děti měly odmalička násle

18.01.2014 00:00

Soumrak pečovatelské služby

I tak lze označit plíživý postup Ministerstva práce a sociálních věcí k osekávání úkonů pečovatelské služby. První na řadu přišla pedikúra, která již nesmí být poskytována v podobě fakultativní činnosti pečovatelské služby. Problematika sociálních služeb je poměrně složitá, a tak to vezmu velmi stručně.

Sociální služby jsou činnosti, které pomáhají člověku v konkrétní životní situaci udržovat jeho bio-psycho-sociální schránku. Sociální služby tedy pomáhají tam, kde si člověk už pomoci neumí nebo nemůže.  Zákon 108/2006 Sb., o sociálních službách, vyjmenovává řadu sociálních služeb, které se dotýkají jednotlivých skupin obyvatelstva všech věkových kategorií. Senioři pochopitelně patří mezi velmi silnou cílovou skupinu a je jim na míru ušito hned několik sociálních služeb, které jim dopomáhají k uspokojení základních životních potřeb a udržení kvalitního života za daných okolností.  A za velmi podstatnou, snad i základní sociální službu, můžeme označit právě pečovatelskou službu.

17.01.2014 00:00
MHD nejede a je přecpaná?

MHD nejede a je přecpaná?

Tlačíte se v MHD na lidi a vůbec o to nestojíte? Trvá vám cesta MHD k cíli déle? To jen pražská MHD v lednu opět zvolnila. Magistrát přenechal veškerá vyjádření k situaci úředníkům Ropidu, kteří zde připravují jízdní řády. Pan Hudeček mlčí. Pan primátor se totiž zásadně vyjadřuje jen k pozitivním věcem, jako je protěžování cyklodopravy, novým uzavírkám pro auta a cyklopruhům na úkor silnic a našich peněženek. Panu primátorovi se také moc zamlouvají lidé z ekoorganizací, které mají boj proti autům ve svém názvu, a tak pro jejich představitele vytváří teplá místečka, kde jen může. Cykloaktivisté mu tleskají, možná jako jedni z posledních, a on potlesk moc rád. 

06.01.2014 00:00
Ochrana soukromí je nedotknutelná?

Ochrana soukromí je nedotknutelná?

Rusnok se třepe strachy, aby nemusel jet na pohřeb Mandely. Kott si holí intimní partie. Informace, které se staly hlavní zprávou uplynulého víkendu.

Přestože je premiér Rusnok ve své funkci bez mandátu a jeho vláda se opírá o prezidenta, jehož jednání samo vyvolává střídavě úsměv a zlost, a i když Kott není „ve stáji“ mých oblíbenců, i tak říkám, že neschvaluji, když se podobné záznamy pustí do éteru.

08.12.2013 00:00
Z Palmovky mizí drogová scéna. Magistrát ji tam chce vrátit

Z Palmovky mizí drogová scéna. Magistrát ji tam chce vrátit

Vedení radnice osmého obvodu zásadně nesouhlasí se záměrem hlavního města zřídit v libeňské ulici Novákových kontaktní centrum pro uživatele drog. V něm by dokonce měla vzniknout první pražská aplikační místnost, lidově nazývaná šlehárna.

05.12.2013 00:00
A co zdravý rozum, pane ombudsmane?

A co zdravý rozum, pane ombudsmane?

Jedna z osmičkových školek nepřijala dítě, které nemá trvalý pobyt v Praze 8. Rodiče na to reagovali stížností k ombudsmanovi a ten řekl, že takový postup je diskriminační a musí se změnit. Praha 8, která z daní svých občanů investuje do rozvoje školství obrovské peníze, to dělá prioritně pro ně, nikoli pro obyvatele sousedních „golfových‟ obcí. Pro ně je osmý obvod pouze spádovým územím při cestě do práce.

07.10.2013 16:14
Proč kandiduji? Rozhodl jsem se podpořit dobrý tým

Proč kandiduji? Rozhodl jsem se podpořit dobrý tým

Kandidátka je složená především z lidí z komunální politiky, lidí, které znám a za nimiž zůstávají skutečné, pozitivní a hmatatelné výsledky práce. I tak jsem s účastí váhal, sám se cítím být především politikem komunálním. Je mi bližší řešit problémy Prahy 8, než zasedat v poslanecké lavici. Nakonec ale rozhodl fakt, že chci ze všech sil pomoci hájit pravicové ideály.

23.09.2013 09:48
1 2 > >>

Oblastní kancelář ODS

Binarova 1661
182 00 Praha 8

Telefon: +420 603 489 867
E-mail: os.praha8@ods.cz